Wystarczy poprosić!

Dbamy o przestrzeganie Państwa praw. GBT dąży do tego, by nie wykluczać nikogo i by ograniczona umiejętność czytania, pisania, mówienia lub rozumienia języka angielskiego nie stanowiła przeszkody w korzystaniu z naszych usług. Oferujemy kilka usług, które pomogą Państwu lepiej zrozumieć informacje o usługach komunikacji miejskiej i transportu dla osób niepełnosprawnych (GBT Access) i wykorzystać możliwości związane z tymi usługami.

 

Obejmują one tłumaczenie za pomocą Tłumacza Google w naszej witrynie, tłumaczenie rozmów telefonicznych, dwujęzyczne informacje na wyświetlaczach i dokumenty.

 

Pisemne tłumaczenia

Wszystkie najważniejsze dokumenty GBT są dostępne w językach angielskim i hiszpańskim. Na życzenie zapewniamy jednak tłumaczenie na ten język dokumentów dotyczących ważnych spraw:

  • wniosków o usługę GBT Access, informacji o odmowie, utracie lub zmniejszeniu świadczeń lub usług;
  • wskazówek, jak zgłosić wniosek o usługę uzupełniającego transportu dla osób niepełnosprawnych określoną w ustawie ADA (ADA complementary paratransit service);
  • formularze skarg na podstawie tytułu VI (Prawa obywatelskie) oraz powiadomienia o prawach przysługujących na podstawie tytułu VI;
  • informacje o cenach przejazdów i cenach ulgowych;
  • wskazówki, jak uzyskać informacje o rozkładzie jazdy i trasach;
  • wskazówki, jak zamówić powiadomienia o wydarzeniach publicznych i zapewnić sobie możliwość uczestnictwa w nich;
  • wskazówki, jak skontaktować się z GBT lub zgłosić zażalenie;
  • formularze skarg.

 

Tłumaczenie rozmów telefonicznych — GBT zapewnia również tłumaczenie rozmów telefonicznych. W przypadku problemów z komunikacją, nasi pracownicy działu obsługi klienta mogą zadzwonić do tłumacza — 203-333-3031.

 

Zgłaszanie skarg — aby zgłosić skargę, można zadzwonić pod numer 203-333-3031 od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00–18:00.

 

Zgłaszanie wniosku o usługę GBT Access — aby uzyskać informacje o usłudze GBT Access (usługa transportu od drzwi do drzwi dla osób starszych i niepełnosprawnych), można zadzwonić pod numer 203-366-7070, wewnętrzny 131, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:30–16:30.

 

Zachęcamy do korzystania z naszych usług!

Follow us:

Follow Us on Facebook Follow us on Twitter Follow us on flickr

 

Rider Alerts

Feb 21, 2019

Winter Weather Alert

Buses are operating on a normal service schedule today. Riders should expect minor delays and leave additional time for travel. Stay safe, stay warm!

Alerta de clima invernal

Esta hoy los autobuses operan según el horario de servicio normal. Recuerde que podría necesitar más tiempo que el habitual para su viaje. ¡Manténgase abrigado y seguro!More info »